TR

|

EN

BAŞVURU

Başvuru

Kurallar

Maddi Destek & Ödüller

Yarış Pisti

Duyurular

Yarış Takvimi

Yarışlara başvuru yapmak için;

 

• Bir üniversite ya da yüksek öğrenim kurumu bünyesinde en az doktora derecesine sahip bir akademik danışman sorumluluğunda çalışıyor olmak,

 

• Türkiye takımları için hazırlık desteğinin yatırılacağı Üniversite Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı/Mali Hizmetler Dairesi kamu hesabını belirtmek,

 

• Başvuru belgelerini (başvuru formu ve taahhütname) istenen formatta, 7 Mart 2019 tarihine kadar göndermek

 

gerekmektedir.

 

Başvuru Formu için tıklayın.

Taahhütname için tıklayın (Türkiye Takımları).

Taahhütname için tıklayın (Uluslararası Takımlar, KKTC dahil).

 

 

Başvuru Formunun eksiksiz doldurularak, .pdf formatında, 7 Mart 2019 Perşembe günü saat 17:30’ye kadar, 1024x512 ebatlarında .jpeg formatında takım fotoğrafı ile birlikte challenge@tubitak.gov.tr adresine e-posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru formu çıktısının akademik danışman ve takım kaptanı tarafından imzalanarak en geç 7 Mart 2019 Perşembe günü saat 17:30’ye kadar aşağıdaki adrese ulaştırılacak şekilde posta/kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

 

Taahhütnamenin, takım kaptanı, akademik danışman ve kurum yetkilisi tarafından imzalanarak en son 7 Mart 2019 Perşembe günü 17:30’a kadar aşağıdaki adrese ulaştırılacak şekilde Başvuru Formu ile birlikte posta/kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

 

 

Önemli Notlar:

 

• Belirtilen tarihte teslim edilmeyen, evrak ve ıslak imza eksiği bulunan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Posta ve kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

 

• Bir takım bir kategoride sadece bir araç ile başvuru yapabilir.

 

• Elektromobil ve Hidromobil kategorilerinin ikisi için de başvuru yapmak isteyen takımların başvuru belgelerini ayrı ayrı göndermesi gerekmektedir.

 

• Başvuru yaparak TÜBİTAK’tan destek alan takımların yarışlara hazır olarak gelmediğinin tespit edilmesi ve/veya araçların teknik kontrolleri tamamlayamadığı durumda, verilen hazırlık desteğinin Danışma ve Değerlendirme Kurulu (Jury) kararıyla geri iadesi istenebilir.

 

Bir kategori içerisinde aynı üniversiteden birden fazla başvuru yapılması durumunda, takımların başvuruları, takım üyelerinin tamamen farklı olması, birbirinden tamamen bağımsız çalışmaları, mali ve idari yönetiminin birbirinden tamamen farklı olması şartıyla kabul edilmektedir. Tek bir takım olduğu halde teşvikten daha fazla yararlanmak ya da daha fazla araç ile hazırlanmak amacıyla farklı takımlara ayrıldığı izlenimi veren, resmiyette ya da faaliyette aynı takım üyelerini kullanan, resmi yazışma ve raporlamalarında işbirliğinde olduğu tespit edilen takımlar yarışlardan ihraç edilir ve verilen hazırlık teşvikinin, taahhütnamede belirtilen şartlar doğrultusunda iadesi istenir.

 

•  Organizasyonel altyapıya bağlı olarak başvurularda ön eleme söz konusu olabilir. Bu durumda, yarışmaya katılacak takımlar aşağıda verilen kriterlerin sırası dikkate alınarak belirlenir:

 

1) Belgelerin zamanında ve eksiksiz teslimatı.

 

2) "3. Araç Özellikleri"nde verilen bilgilerin kurallara uygunluğu.

 

3) Her iki kategoride yarışacak takımların sayısının mümkün olduğunca dengeli olması.

 

 

 

Posta Adresi:

TÜBİTAK Ek Hizmet Binası

Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı

Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü

Akay Caddesi No: 6

Bakanlıklar / ANKARA

 

Telefon: +90 312 298 95 21

Faks: +90 312 467 32 46

 

 

 

Başvuru ve teknik kurallar ile ilgili sorularınız için;

http://forum.tubitak.gov.tr/viewforum.php?f=174

 

Bize Ulaşın

TÜBİTAK

Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı

 

Akay Cad. No:6 Bakanlıklar

06420 Ankara /TÜRKİYE

 

Fax: 90 312 4673246

E-posta:  challenge@tubitak.gov.tr

© 2019 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu. Her hakkı saklıdır.