TR

EN

TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU

DUYURULAR 2016

Başvurular 29 Şubat’a Kadar Devam Ediyor! (28 Ocak 2016)

Resmi Kuralların Türkçe Çevirisi Yayınlandı. (17 Şubat 2016)

Öğrencilere Yurt Temini (15 Temmuz 2016)

Organizasyon Kılavuzu Yayınlandı (21 Temmuz 2016)

Enerjiölçer ve Akışölçerlere Ait Teknik Özellikler (26 Temmuz 2016)

Başvuru Süresi 21 Mart'a Uzatıldı! (26 Şubat 2016)

Katılımcı Takım Bilgileri ve Ceza Listesi Yayınlandı (17 Mart 2016)

Takım Sürücü Lisansları Hakkında Duyuru (8 Haziran 2016)

Efficiency Challenge’a Şimdi Başvur! (25 Ocak 2016)

Başvuru formu ve taahhütnamenin 29 Şubat Pazartesi Saat 17:30’a kadar ulaştırılması gerekmektedir.

 

Başvuru formunu doldurmak için önce indirerek bilgisayarınıza kaydetmeniz gerekmektedir. Tüm form eksiksiz doldurularak son başvuru tarihine kadar e-posta yoluyla gönderilmelidir.

 

Türkiye takımlarının sunması gereken taahhütname takım kaptanı, akademik danışman ve kurum yetkilisi tarafından imzalanarak aşağıdaki adrese posta yoluyla teslim edilmelidir.

 

Posta Adresi:

 

TÜBİTAK Ek Hizmet Binası

Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı

Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü

Akay Caddesi No: 6

Bakanlıklar/ ANKARA

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Efficiency Challenge Electric Vehicle resmi kuralları olan “Rules”a yardımcı olması amacıyla Türkçe çevirileri yayınlanmıştır.

 

Türkçe ve İngilizce ifadelerde anlaşmazlık olması durumunda Danışma ve Değerlendirme Kurulu (Jury)’nin kararları geçerli olacaktır.

 

Resmi kuralların Türkçe çevirileri için tıklayın.

1-7 Ağustos tarihlerinde Kocaeli'de gerçekleştirilecek etkinlik için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Samiha Ayverdi Öğrenci Yurdu'nda kız öğrenciler için, Kocaeli Öğrenci Yurdu'nda ise erkek öğrenciler için yer ayırtılmıştır.

 

Öğrenciler yurtlar ile iletişime geçerek ücretlendirme ve rezervasyon ile ilgili bilgi alabilirler.

 

Telefon:

Samiha Ayverdi Öğrenci Yurdu: 0 (262) 359-1036

Kocaeli Öğrenci Yurdu: 0 (262) 226-2707

1-7 Ağustos tarihlerinde Kocaeli'de düzenlenecek olan Efficiency Challenge Electric Vehicle etkinliği organizasyon kılavuzu için tıklayın.

 

Yarış haftası kayıt ve teknik kontrollerde dikkat edilecek hususlara ve ayrıntılı programa kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

Yarışlarda kullanılacak olan enerjiölçer (Joule Metre) ve akışölçerlere (Flow Metre) ait teknik özelliklere ulaşmak için tıklayın.

Yarış başvuru belgelerinin teslim süresi 21 Mart 2016 Pazartesi gününe kadar uzatılmıştır.

 

Bu tarihe kadar belgelerini teslim edemeyecek takımların challenge@tubitak.gov.tr adresiyle iletişime geçerek bizi bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Şu ana kadar başvuruları kabul edilen takımların bilgileri için tıklayın. Başvuru dönemi 21 Mart'a kadar devam etmektedir.

 

Yarışlarda uygulanacak ceza listesi için tıklayın.

01 - 09 Ağustos 2016 tarihinde Kocaeli Körfez Yarış Pistinde gerçekleştirilecek olan TÜBİTAK Efficiency Challenge Electric Vehicle yarışlarında sürücü/yarışmacı olarak görev alacak kişilerin aşağıdaki hususlara dayanarak lisans çıkartması gerekmektedir.

 

1) 2015 sezonunda TOSFED Online Lisans Sistemine kayıtlarını yapanlar mevcut ise;

 

https://lisans.tosfed.org.tr/ adresinden sağlık raporlarını, sistem kullanıcı adları (kayıt esnasındakullandıkları e-mail adresleri)  ve şifreleriyle sisteme “JPG”  olarak yüklemeleri gerekmektedir. “JPG”haricinde bir dosya yüklenmesi durumunda sistem tarafından işlem gerçekleştirilmeyecektir.

 

2) TOSFED Online Lisans sistemine yeni kayıt olacak sporcularımız ise;

 

a) Vesikalık Fotoğraf,

b) Ehliyet ve Nüfus Cüzdanının Ön-Arka Fotokopisi bir arada hali,

c) Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu ( Sporcu Lisansı seçeneği işaretlenmelidir.)

 

(Kayıt formunda belirtilen adres lisans kartının ulaştırılabilmesi açısından açık adres olmalıdır.)

 

Yukarıda istenen belgeleri hazırlamaları ve https://lisans.tosfed.org.tr/ adresi üzerinden kayıt kısmına tıklayarak  “JPG”  olarak sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Geçen sene olduğu gibi bu sene de alınacak lisans türü “Sürücü Mahalli Pist” ve bu sezon için geçerli lisans bedeli katılımcı takım aracının her bir sürücüsü için 170,00 TL (Yüz Yetmiş  Türk  Lirası)’dır. Lisans ücretlerine http://www.tosfed.org.tr/lisans_tescil_ucretleri.asp linkinden ulaşılabilir.

 

Sistem üzerinden Kredi Kartı ve/veya Banka Havalesi yolu ile “K.D.V” hariç ödeme yapılabilir. Lisans ödemelerini banka havalesi olarak yapan ve/veya ücretlerini  ATM  üzerinden yatıran takımlarımızın muhasebe departmanı tarafından yapılacak kayıtları ve  T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne yapılacak Lisanslı Sporcu kayıt giriş işlemleri açısından  dekont  ve/veya  ATM Bilgi Fişi üzerine “TÜBİTAK Yarışı Lisans Bedeli”  açıklamasını belirtmesi, yapılan ödeme sonrasında “ATM Bilgi Fişini”  veya  “Dekontu” lisans@tosfed.org.tr  adresine Takım adı ve  sporcu isimleri belirtilerek gönderilmesi gerekmektedir.

 

Fatura isteyen takımlarımız ise ödemelerini banka havalesi şeklinde 170,00 TL (Yüz Yetmiş Türk Lirası) + K.D.V. olarak yapmaları ve yine aynı şekilde lisans@tosfed.org.tr e-mail adresine Takım adları ve sporcularını belirterek, Fatura Bilgilerini ekleyerek göndermeleri gerekmektedir.

 

Ayrıca TOSFED banka hesabına ödeme işlemini yapmış olup, lisans sistemi üzerinden dekontunu yüklememiş olan sporcularımız lisans kontrolü esnasında lisans alımı yapılmamış olarak baz alınmaktadır. Banka üzerinden ödeme yapılması durumunda muhakkak dekont sisteme giriş yapılarak yüklenmelidir.

 

Sorularınız içini iletişim:

 

lisans@tosfed.org.tr

+90 216 465 11 55 / 111

 

Alternatif Enerjili Araç Yarışlarının 12.sinin, “Efficiency Challenge Electric Vehicle” adında, 1-7 Ağustos 2016 tarihlerinde yabancı takımların da katılımına açık olacak şekilde düzenlenmesi planlanmaktadır.

 

Öğrenci takımlarına yönelik Elektromobil (Batarya Elektrik Enerjili Araç) ve Hidromobil (Hidrojen Enerjili Araç) kategorilerinde düzenlenecek yarışlarda bu yıl alternatif enerji ile çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin artırılması ve katma değeri yüksek araç bileşenlerinin geliştirilmesi teşvik ediliyor.

 

Başvurusu onaylanan tüm katılımcılara yol desteğinin verileceği yarışlarda, Türkiye’den gelen başvurularda ayrıca hazırlık desteği verilecektir. Elektromobil kategorisinde ilk defa katılan üniversitenin takımlarına, Hidromobil kategorisinde ise yeni araç konseptine geçilmesinden dolayı başvurusu onaylanan tüm takımlara 25.000 TL hazırlık desteği verilecektir.

 

Başvuru şartları ve ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Başvuru

Kurallar

Maddi Destek & Ödüller

Yarış Pisti

Duyurular

Yarış Sonuçları

Yarış Takvimi

Bize Ulaşın

TÜBİTAK

Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı

 

Akay Cad. No:6 Bakanlıklar

06420 Ankara /TÜRKİYE

 

Tel: +90 312 2989521

Fax: 90 312 4673246

E-posta:  challenge@tubitak.gov.tr

© 2018 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu. Her hakkı saklıdır.