TR

|

EN

DUYURULAR

Başvuru

Kurallar

Maddi Destek & Ödüller

Yarış Pisti

Duyurular

Yarış Takvimi

2018 Yılı Duyuruları

 için Tıklayın.

2019 Yılı Duyuruları

 için Tıklayın.

29 OCA

2020

03 ŞUB

2020

16. Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Etkinlik Kuralları Yayınlandı

Üniversiteli gençlerin alternatif enerjili elektrikli araçlarını yarıştırdıkları, bu yıl 16 ıncısı düzenlenecek olan Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları 1-6 Eylül 2020 tarihleri arasında TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecektir.

 

Elektromobil ve Hidromobil kategorilerinde düzenlenen yarışlar ile elektrik ve hidrojen enerjisiyle çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin artırılması, katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, katılımcıların alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri ve deneyim kazanmaları amaçlanmaktadır.

 

Başvurular bu yıldan itibaren challenge.tubitak.gov.tr adresinde yayınlanacak sistem üzerinden çevrimiçi yapılacaktır.

 

Katılımcılara 35.000 TL’ye kadar hazırlık teşviki ve 40.000 TL’ye kadar performans ödülleri ile özel ödüllerin verileceği yarışlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru şartları için Etkinlik Kuralları’nı inceleyebilirsiniz.

 

Başvurular ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

 

Kayıt için son tarih: 2 Mart 2020.

 

16. Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Başvuruları Başladı!

16. Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları başvurusu için tıklayınız.

 

Başvuru Sistemine giriş için takım kaptanının ARBİS kaydının olması gerekir. ARBİS'e kayıt olmak için tıklayınız.

 

Çevrimiçi başvuru onayından sonra akademik danışman ve kurum/kuruluş yetkilisinin e-imza süreçlerini 16 Şubat - 2 Mart 2020 tarihleri arasında tamamlaması gerekmektedir.

15 HAZ

2020

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Gelişme Raporu Yükleme Duyurusu

16. Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Gelişme Raporunu sisteme yükleme tarihi 22 Haziran 2020 saat 23.59'a kadar uzatılmıştır. Raporların belirtilen tarihe kadar

https://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr/ sisteminde 'Rapor Yükle' bölümüne .doc/.docx formatında yüklenmesi gerekmektedir.

 

Takım kaptanı, sisteme çevrim içi başvurular sırasında kullandığı aynı kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapmalıdır. Raporun ayrıca posta ile gönderilmesine gerek bulunmamaktadır.

 

Bilgilerinize sunarız.

 

02 MAR

2020

16. Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları başvuruları uzatıldı!

16. Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları başvuruları yoğun talep nedeniyle 6 Mart 2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar uzatılmıştır.

 

Başvuruların geçerli olabilmesi için onaylanması ve başvuru formunun Akademik Danışman ve Kurum/Kuruluş Yetkilisi tarafından e-imza ile imzalanması gerekir. Onay ve e-imza süreci tamamlanmayan başvurular dikkate alınmaz.

13 MAR

2020

2020 Yılı Katılımcı Takımları Yayınlandı

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda Elektromobil ve Hidromobil kategorilerinde yarışacak takımlar belirlendi.

 

Katılımcı takımlarla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

18 MAR

2020

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Eğitim Programı Duyurusu

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları kapsamında 21-22 Mart 2020 tarihlerinde TÜBİTAK TÜSSİDE tesislerinde gerçekleştirilmesi planlanan eğitim programı COVID-19 salgını nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde ertelenmiştir. Süreç içerisinde gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

 

Bilgilerinize sunarız.

 

Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü

14 NİS

2020

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Gelişme ve Teknik Tasarım Raporu Teslim Tarihleri Güncellendi

Covid-19 salgını kapsamında alınan önlemler çerçevesinde üniversitelerimizde yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Bu kapsamda takımlarımızdan gelen yoğun talepler doğrultusunda Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Gelişme ve Teknik Tasarım Raporu teslim tarihleri güncellenmiştir.

 

Tüm takımlarımıza sağlıklı günler ve başarılar dileriz.

 

Güncel yarış takvimi için tıklayınız.

04 HAZ

2020

17 TEM

2020

Eğitim Videosu Yayınlandı

Takım Sürücü Lisansları Hakkında Duyuru

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları kapsamında hazırlanmış olan "2020 Yılı Kural Değişiklikleri ve Gelişme Raporu Hazırlama" sunum videosu yayınlandı. Sonraki videolar için challenge.tubitak.gov.tr adresini takip edebilirsiniz.

 

Eğitim videosu için tıklayınız.

Kredi kartı ile ödeme yapabilmek için lisans panelinde kullanıcı adı ve şifre girilen yerin hemen altındaki Kredi Kartı ile Lisans Ödemesi butonundan devam ederek ödemenin yapılması gerekmektedir.

 

Ayrıca TOSFED banka hesabına ödeme işlemini yapmış olup, lisans sistemi üzerinden dekontunu yüklememiş olan sporcularımız lisans kontrolü esnasınvda lisans alımı yapılmamış olarak baz alınmaktadır. Banka üzerinden ödeme yapılması durumunda muhakkak dekont sisteme giriş yapılarak yüklenmelidir.

 

Sorularınız İçin İletişim:

 lisans@tosfed.org.tr

+90 212 351 50 45 / 125

 

 

1-6 Eylül 2020 tarihinde TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilecek olan Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında sürücü / yarışmacı olarak görev alacak kişilerin aşağıdaki hususlara dayanarak lisans çıkartması gerekmektedir. Lisans işlemlerinin en geç 28.08.2020 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

 

1) 2019 sezonunda TOSFED Online Lisans Sistemine kayıtlarını yapanlar mevcut ise;

https://lisans.tosfed.org.tr/ adresinden sağlık raporlarını, kullanıcı adları (kayıt esnasında kullandıkları e-mail adresleri) ve şifreleriyle giriş yaparak, sisteme “JPG” olarak yüklemeleri gerekmektedir. “JPG” haricinde bir dosya yüklenmesi durumunda sistem tarafından işlem gerçekleştirilmeyecektir. Sağlık raporunun linkteki formatta olması gerekmektedir.

Sağlık Raporu Formatı için tıklayın.

 

2) TOSFED Online Lisans sistemine yeni kayıt olacak sporcularımız ise;

a) Vesikalık Fotoğraf,

b) Ehliyetin Ön- Arka Fotokopisi bir arada hali,

c) Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu (Raporda “Sporcu Lisansı” seçeneği işaretlenmelidir.) Sağlık raporunun linkteki formatta olması gerekmektedir.

Sağlık Raporu Formatı için tıklayın.

(Kayıt formunda belirtilen adres lisans kartının ulaştırılabilmesi açısından açık adres olmalıdır.)

 

Yukarıda istenen belgeleri hazırlamaları ve https://lisans.tosfed.org.tr/ adresi üzerinden kayıt kısmına tıklayarak “JPG” olarak sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Geçen sene olduğu gibi bu sene de alınacak lisans türü “Sürücü Mahalli Pist” ve bu sezon için geçerli lisans bedeli katılımcı takım aracının herbir sürücüsü için 363,00 TL (Üç Yüz Altmış Üç Türk Lirası) olarak belirlenmiştir. Lisans ücretlerine buradan ulaşılabilir.

 

Sistem üzerinden Kredi Kartı ve/veya Banka Havalesi yolu ile “K.D.V” hariç ödeme yapılabilir. Lisans ödemelerini banka havalesi olarak yapan ve/veya ücretlerini ATM üzerinden yatıran takımlarımızın dekont ve/veya ATM Bilgi Fişi üzerine “TÜBİTAK Yarışı Lisans Bedeli” açıklamasını belirtmesi, yapılan ödeme sonrasında “ATM Bilgi Fişini” veya “Dekontu” sisteme yüklemesi gerekmektedir.

 

Fatura isteyen takımlarımız ise ödemelerini banka havalesi şeklinde 363,00 (Üç Yüz Altmış Üç Türk Lirası) + %18 K.D.V. yani 428,34 TL Dört Yüz Yirmi Sekiz Lira Otuz Dört Kuruş) olarak yapmaları ve yine aynı şekilde lisans@tosfed.org.tr e-mail adresine Takım adları ve sporcularını belirterek, Fatura Bilgilerini ekleyerek göndermeleri gerekmektedir.

Bize Ulaşın

TÜBİTAK

Bilim ve Toplum Başkanlığı

 

Remzi Oğuz Arık Mah. Tunus Cad.

No: 80 06540 Kavaklıdere

Çankaya/ANKARA

 

Fax: 90 312 4673246

E-posta:  challenge@tubitak.gov.tr

© 2020 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu. Her hakkı saklıdır.